Sharks – July 16 2023

Posted

in Road Results

Results queries should be emailed to: mawaresults@outlook.com

10 km Handicap Run
Clock Time Handicap Run Time
1st M Brett Montgomery M45 1:03:51 9:17 54:34
2nd M John Ranger M55 1:04:31 19:51 44:40
3rd M Tim Inglis M65 1:05:39 6:53 58:46
David Adams M45 1:05:45 23:06 42:39
Rodney Glossop M40 1:06:23 23:44 42:39
Americo Pereira M60 1:06:30 11:53 54:37
Ben Higgins M40 1:06:31 26:13 40:18
1st F Crystal Glossop W40 1:06:34 14:57 51:37
Rohan Thompson M40 1:07:04 4:10 1:02:54
Milton Mavrick M65 1:07:13 7:26 59:47
Peter Brooke M60 1:07:37 14:16 53:21
Paul Every M55 1:07:40 19:05 48:35
Russell Smith M60 1:07:42 14:57 52:45
Tristan Bell M55 1:07:50 22:02 45:48
Peter Sanders M75 1:07:57 13:06 54:51
Tom Atkinson M55 1:08:14 11:21 56:53
Bernard Candy M60 1:08:24 17:22 51:02
2nd F Lori Sexton W60 1:08:41 7:45 1:00:56
3rd F Mel Montgomery W40 1:08:57 0:00 1:08:57
Grahak Cunningham M45 1:09:12 20:15 48:57
Julie Wilson W70 1:09:16 13:09 56:07
Keith Miller M70 1:09:28 16:24 53:04
Tegan Durbridge W35 1:09:42 15:13 54:29
Jason Kell M45 1:09:52 10:49 59:03
Drew Grosas M60 1:10:47 17:29 53:18
Liz Bryson W70 1:11:16 9:10 1:02:06
Rochelle Airey W50 1:11:34 15:59 55:35
Ross Keane M60 1:11:46 19:50 51:56
Steve Barrie M60 1:12:52 0:00 1:12:52
Kim Thomas M45 1:15:04 27:14 47:50
Noels Treen W60 1:17:43 1:25 1:16:18
Susan Sanders W65 1:22:19 0:00 1:22:19
Phillippa Bennett W60 1:22:22 0:00 1:22:22
Noelle Dawson W70 1:24:35 0:00 1:24:35
John Talbot M75 1:24:53 0:00 1:24:53
Ineligible for line honours at this event
Will Taylor M60 50:46 7:47 42:59
Elizabeth Gomez W40 54:01 54:01
V3 56:09 0:00 56:09
V4 1:04:08 7:00 57:08
V14 1:05:38 12:00 53:38
V11 1:06:49 7:00 59:49
Rob Badenoch M65 1:08:11 13:22 54:49
V8 1:11:21 19:50 51:31
5 km Run
1st M Mark Dawson M60 24:41
2nd M Peter March M60 24:45
1st F Joanna Lloyd W50 25:08
3rd M Greg Knuckey M65 25:22
Keith Atkinson M65 25:50
2nd F Margaret Saunders W65 26:01
V9 26:27
Geoff Vine M75 26:35
Jim Klinge M75 26:48
Mark Hewitt M70 27:13
3rd F Gayle Craft W65 27:19
Carol Bowman W65 28:14
V16 28:23
V15 28:24
Akos Gyarmathy M65 29:28
Ian Carson M65 29:30
Madeline Radestock W60 29:48
Stephen Grannells M60 31:52
V10 32:36
Bruce McGeorge M65 32:55
Andy Wong M45 33:30
V6 33:33
V2 33:34
V12 33:39
Peter Hopper M75 33:44
V5 34:42
V7 34:44
Lorna McGavock W45 34:46
Bob Schickert M80 35:36
Amanda Wylde W40 38:11
Greg Wilson M75 42:13
Jackie Halberg W75 44:03
Bob Fawcett M70 45:27
Carolyn Fawcett W70 47:05
Frank Price M70 53:02
Terri Carr W60 1:12:06
10 km Walk
1st M Johan Hagedoorn M75 1:15:16
2nd M Geoff O’Brien M75 1:17:24
3rd M Lui Cecotti M75 1:23:18
5 km Walk
V13 34:29
1st F Delia Baldock W60 38:41
1st M Gary Fisher M70 44:54
2nd F Heather Miller W70 50:26
2nd M Bob Fergie M85 53:54
3rd F Lesley Dowling W65 1:00:13
Julie Wood W70 1:00:15
Margaret Bennett W80 1:00:18
Sofia Carson W60 1:00:20
3rd M Mike Hale M75 1:13:27

Search

Latest News …

State Championships

Entries are now closed.

Dates

Information Sheet

Membership

2023/24 membership fees are $60 for Metro and $50 for Country

Follow this link for new membership or elapsed members wishing to rejoin – Membership Form

Helper Registration

Follow this link to register as a helper – Helper Registration

Programmes

Road

Sunday programme 2023 – 2024

Track and Field

Summer programme 2023-2024

2023/2024 Coaching Programme

Upcoming Events