Racecourse – July 28 2019

Results queries should be emailed to: mawaresults@outlook.com.

10 km Run
V49 37:31
1st M. Kim Thomas M45 41:45
V26 42:04
V13 43:44
V14 44:50
V9 44:53
V21 45:22
V44 45:42
V46 45:47
2nd M. Jason Woolley M45 45:56
V35 46:24
1st F. Clare Wardle W40 46:43
V47 47:02
V27 47:13
3rd M. Andrew Grosas M55 47:27
Akos Gyarmathy M60 47:49
V18 47:54
John Ranger M50 48:00
2nd F. Clare Rice W40 48:05
V58 48:36
V36 48:49
V23 48:52
V15 49:12
V24 49:35
John McShane M50 49:40
3rd F. Pamela Thonell W45 49:44
Wayne Taylor M60 50:08
Karen March W55 50:11
David Adams M40 51:11
Keith Miller M70 51:13
Mara Kroyer W40 51:58
Ed Wall M65 52:00
V55 52:02
Mercurio Cicchini M65 52:07
V20 52:30
Mark Kerr M45 52:30
Jonathan Lester M45 52:31
V43 52:33
Chris Pattinson W60 53:25
Brian Bennett M70 53:58
V42 54:02
V56 54:19
V38 54:24
V30 54:43
V16 54:44
V17 54:46
Ceri Morton W35 54:51
Mark Glyde M55 54:53
Bruce McGeorge M65 55:09
V29 55:19
Charlie Chan M65 55:24
V57 55:41
Ian Carson M65 55:43
Rochelle Airey W50 55:47
Mickey Muroi M60 55:53
Carolyn Stephens W60 55:55
Peter March M55 56:11
Jackson Wong M50 56:33
Claire Walkley W50 56:38
Lori Sexton W55 56:42
Don Pattinson M65 56:53
V37 56:57
V28 56:57
Peter Brooke M55 57:14
V60 57:15
Bob Britton M55 57:33
V32 58:34
V48 58:34
Alan Thorniley M65 58:40
V41 59:12
Conny Brieden W50 59:22
Jeremey Murray M50 59:47
Sandra Rourke W50 1:00:16
Milton Mavrick M65 1:00:19
V1 1:01:39
Alastair Wallace M60 1:01:57
Wendy Grace W65 1:02:26
V7 1:02:31
Rohan Thompson M40 1:03:07
Noelene Treen W60 1:03:27
Evelyn Gilbert W55 1:05:06
Anne Young W45 1:06:52
John Talbot M70 1:08:10
V34 1:08:29
V33 1:08:37
Sue Glyde W50 1:09:25
V59 1:10:34
V54 1:11:23
Bob Schickert M75 1:12:22
Kathy Skehan W55 1:15:37
Sheryl Woolley W45 1:15:45
Tim Inglis M60 1:16:24
V22 1:20:28
Phillippa Bennett W60 1:21:18
Bob Fawcett M65 1:29:45
Frank Price M65 1:43:32
5 km Run
V45 18:52
V5 19:21
V4 21:53
V25 22:01
1st M. Chris Maher M65 22:07
2nd M. Ralph Henderson M70 22:30
V39 23:20
3rd M. Mark Dawson M55 24:02
V3 24:06
Ross Keane M55 24:12
Campbell Till M60 24:22
Randy Hobbs M55 24:39
1st F. Margaret Saunders W65 24:53
V2 25:16
Jim Klinge M70 25:22
2nd F. Shareenah Virahsawmy W40 26:01
David Baird M75 26:53
V40 27:03
3rd F. Carmel Meyer W55 27:19
V10 27:41
David Carr M85 27:45
Carol Bowman W60 27:53
Ngaio Kerr W45 28:34
Gary Fisher M65 28:41
V51 29:21
V52 29:21
Sean Keane M55 29:43
Delia Baldock W55 30:14
V12 31:20
Stephen Grannells M55 32:23
V8 32:47
Marcela Isabel Ruiz Valdes W55 32:58
Clive Choate M65 34:10
Jackie Halberg W70 34:23
Karen Alford W50 35:22
John Pellier M75 35:44
V19 35:55
Ginny Mulvey W60 36:45
Hazel Stephen W70 39:25
V50 41:23
Jan Jarvis W70 43:19
Marg Forden W75 43:53
Brian Danby M70 44:03
Neil McRae M65 46:14
Sheila Maslen W80 54:01

 

10 km Age Graded Handicap Walk
Clock Time Handicap Final Time
1st M. John McDonagh M70 1:12:32 23.46 96.18
2nd M. Lui Cecotti M70 1:14:51 23.08 97.59
3rd M. John Brambley M75 1:28:17 19.30 107.47
1st F. Justine Stewart W30 1:18:43 34.48 113.30
Peter Ryan M65 1:29:36 25.00 114.36
Sharlene May W45 1:23:52 31.44 115.36
V6 1:23:48 33.42 117.34
Mike Hale M70 1:35:33 23.08 118.41
5 km Walk
1st M. Victor Munoz M60 32:29
1st F. Janne Wells W50 36:31
2nd M. Mike Anderson M70 37:32
2nd F. Lynne Choate W65 42:07
3rd M. Roger Walsh M75 43:52
3rd F. Jo Shelley W40 44:29
Arnold Jenkins M75 45:07
Sofia Carson W55 46:57
Rex Bruce M75 47:35
Jeff Whittam M80 47:45
Bob Fergie M80 47:46
Lesley Dowling W60 50:05
Jo Richardson W65 50:06
Roselyne Pillay W70 50:38
Margaret Bennett W75 51:44
Sylvia Szabo W60 51:53
Lorna Lauchlan W85 52:08
Theresa Howe W65 52:18
Irene Ferris W65 52:19
Joan Pellier W75 52:20
V11 54:41
Priscilla Wilson W40 54:42
Brian Dalton M65 1:00:38